Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Digi Online.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
5403 replies to this topic

#5365
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 17.08.2007
Totusi pe aplicatia Android tv nu apar cele doua canale si nici nu cred ca vor fi prea curand, avand in vedere ca le actualizeaza din an in pasti.
Am sunat azi la digi, oparatorul a ramas mirat, dar ce nu le pot vedea direct pe tv? Ba da am raspuns, insa doar la care am cardul CI+,  insa aceste module sunt mai greu de procurat decat bomba cu neutroni.

#5366
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 07.02.2011
Bună seara.
Va rog, ce versiune de aplicație DigiOnline funcționează pe
Fire TV Stick Lite.
Mulțumesc!

#5367
cralin

cralin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 18.09.2020
Daca ruleaza Android pe Batzul de Foc Luminos al tau atunci gasesti aplicatia digionline in Goagăl Joaca

Posted Image

Edited by cralin, 01 May 2024 - 21:03.


#5368
iulyan2120

iulyan2120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.06.2013
Buna ziua Nu ma asteptam sa nu mai pot urmari SkyShowtime 1 și 2 imi cere sa am abonament la cablu digital dar la mine in zone nu au acoperire ... am x2 abonamente de voce  si a mers pana pe 1 mai dar gata cu gratis ....

#5369
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 11.01.2007
Păi unde le urmăreai? Nu pe cablu? Acoperire la ce?
LE ::D Acum am văzut titlul topicului. Deh, dacă urmăresc mai multe.

Edited by bits, 02 May 2024 - 16:17.


#5370
iulyan2120

iulyan2120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.06.2013

Vizualizare mesajbits, pe 02 mai 2024 - 16:14, a scris:

Păi unde le urmăreai? Nu pe cablu? Acoperire la ce?
LE :Posted image Acum am văzut titlul topicului. Deh, dacă urmăresc mai multe.

pe aplicatie ... ce e asa de greu de inteles !acolo nu mai merge

#5371
Daniel1122

Daniel1122

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 10.03.2023
Au intrat pe DigiTV aplicația android tv canalele skyshowtime 1 si 2.

#5372
Daniel1122

Daniel1122

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 10.03.2023
In secțiunea filme dupa filmnow.

Attached Files



#5373
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 11.01.2007
Pe-al meu Chromecast cu Google TV încă nu apar.

#5374
laurwh

laurwh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 04.02.2015
Salutare. Tot asa, aplicatia functioneaza doar cu internet de la digi? Sau te poti uita si prin alt provider? Multumesc.

#5375
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,748
  • Înscris: 28.02.2010

 laurwh, pe 12 mai 2024 - 21:16, a scris:

Salutare. Tot asa, aplicatia functioneaza doar cu internet de la digi? Sau te poti uita si prin alt provider? Multumesc.
Pe tv, doar cu internet de la Digi funcționează.

#5376
AlinMarius11

AlinMarius11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 27.03.2024
Pai de unde stie tv-ul pe wifi de unde are net? :)
Daca vine din router?

#5377
santos81

santos81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 15.09.2008
Daca ai pus intrebarea asta, nu cred ca are sens discutia. O sa zic doar atat, ca sa iti faci o idee: TV-ul (sau oricare device conectat la router) comunica cu routerul ca sa stabileasca conexiunea cu "internetul". Odata stabilita aceasta conexiune, TV-ul comunica direct cu internetul, prin intermediul router-ului, dar asta nu face decat sa trimita pachetele de date acolo unde e nevoie asa cum ii transmite TVul (aplicatia). Deschide pe un laptop (conectat la router) si scrie pe google "What is my IP". fa acelasi lucru pe un telefon sau alt device care e conectat la router. O sa observi ca e acelasi IP si ca acel IP apare ca apartinand providerul tau de internet. Deci lucrurile nu sunt asa simple cum par la prima vedere si e de citit ca sa intelegi cum functioneaza treaba.

Sper ca m-am exprimat destul de coerent ca sa intelegi cat de cat cum functioneaza treaba asta cu rutarea. Te poti gandi la router ca la un taxi caruia ii spui adresa unde vrei sa ajungi si el te duce.Dar tu (apllciatia) esti cel care spune unde vrea sa mearga si odata ajuns acolo tu esti cel care care comunica cu cei de la respectiva adresa. Asta asa simplist ca nu e chiar asa, dar te ajuta sa iti faci o idee

#5378
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,870
  • Înscris: 21.08.2008
Si prin Chromecast, DigiTV doar cu net de la Digi functioneaza, eu am net de la Vodafone.

#5379
laurwh

laurwh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 04.02.2015
ajung acasa sa testez cu xiaomi mi box 4k...

#5380
AlinMarius11

AlinMarius11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 27.03.2024

 santos81, on 13 mai 2024 - 15:24, said:

Daca ai pus intrebarea asta, nu cred ca are sens discutia. O sa zic doar atat, ca sa iti faci o idee: TV-ul (sau oricare device conectat la router) comunica cu routerul ca sa stabileasca conexiunea cu "internetul". Odata stabilita aceasta conexiune, TV-ul comunica direct cu internetul, prin intermediul router-ului, dar asta nu face decat sa trimita pachetele de date acolo unde e nevoie asa cum ii transmite TVul (aplicatia). Deschide pe un laptop (conectat la router) si scrie pe google "What is my IP". fa acelasi lucru pe un telefon sau alt device care e conectat la router. O sa observi ca e acelasi IP si ca acel IP apare ca apartinand providerul tau de internet. Deci lucrurile nu sunt asa simple cum par la prima vedere si e de citit ca sa intelegi cum functioneaza treaba.

Sper ca m-am exprimat destul de coerent ca sa intelegi cat de cat cum functioneaza treaba asta cu rutarea. Te poti gandi la router ca la un taxi caruia ii spui adresa unde vrei sa ajungi si el te duce.Dar tu (apllciatia) esti cel care spune unde vrea sa mearga si odata ajuns acolo tu esti cel care care comunica cu cei de la respectiva adresa. Asta asa simplist ca nu e chiar asa, dar te ajuta sa iti faci o idee
Glumeam și eu, mistere, nu face pe inteligentul.

Clar internetul vine de la ISP prin plasa numită router ont etc și pachetele ajung, ca de-aia au loguri de conectare right?


Eu făceam mișto! Mi se pare ciudat dacă te uiți pe telefon indiferent de provider de semnal tot funcționează. Sunt curios chrome cast cu digi online cu net de la Vodafone hotspot?

#5381
santos81

santos81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 15.09.2008
In cazul asta, scuza-ma, dar aici, pe forum exista multe specimene :)
Legat de telefon, functioneaza pentru ca prin definitie, telefonul este un device mobil deci te poti afla cu el intr-o locatie unde beneficiezi de o retea wireless publica. Plus de asta, ai acces la Digi ONline daca ai internet si TV de la digi ca servicii fixe (in teorie). Deci nu ne pasioneaza asa tare ce provider de mobil ai, atata timp cat folosesti serviciile noastre fixe. De aici si limitarea pentru TV/chromecast.
Legat de cast-ul de pe tel, da, cred ca merge, nu am incercat niciodata

#5382
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 03.03.2014

Vizualizare mesajAlinMarius11, pe 13 mai 2024 - 16:47, a scris:

Glumeam și eu, mistere, nu face pe inteligentul.

Clar internetul vine de la ISP prin plasa numită router ont etc și pachetele ajung, ca de-aia au loguri de conectare right?


Eu făceam mișto! Mi se pare ciudat dacă te uiți pe telefon indiferent de provider de semnal tot funcționează. Sunt curios chrome cast cu digi online cu net de la Vodafone hotspot?
sunt eu in situația ta. in centrul Bucureștiului (bloc de securiști nu au dat voie digi sa facă cablarea). nu exista decât vodafone. Router Asus, care are server de vpn la o locație cu digi, si am pus pe stick-ul de la mine openvpn....se conectează la routerul digi din alta parte a bucurestiului, își ia ip de digi, si apoi deschid normal aplicația digionline.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate